РЕВЕРАНС ДЛЯ ЧИТАЧА
Ніколи не любила жіночих романів. Але незважаючи на це читала. На те я врешті й жінка, щоб робити вчинки, пояснити яких не можу! Так само не маючи жодного логічного пояснення взялася читати і книгу Роксани Гедеон «Сюзанна і Версаль».
Спочатку читання чимось нагадує спроби вивчення математичних формул у 9-му класі. Невпинні описи «жіночих штучок»- те, як чоловіки називають жіноче вбрання у суміші із проблемою зачіски та бездоганного вигляду. Постійні реверанси перед першими особами королівства і читачем, венеціанські дзеркала та зачаровуючі танці на блискучих паркетах Версалю, наштовхують на думку про марнотратство безцінного часу. Але ж усім нам, любим жінкам, інколи приходить у голову осяйна думка, що все ж хочеться ласки й ніжності. А саме цей дамський роман і допоможе поповнити нестачу тепла. Головне: книга розрахована переважно на слабку частину нашого суспільства, оскільки чоловіка психіка неспроможна витримати численних описів дамського причандалля, сліз та любовних пригод. Бережіть чоловіків.
Юна та сексуальна, вродлива і жіночна Сюзанна підкорює Версаль і здобуває прихильність вродливого, мужнього і досвідченого графа Д’Артуа, відомого у суспільстві своїми любовними походеньками. Гордість і вірність першому коханню змушують мужчину, який звик, що будь-яке його бажання виконувалося безвідмовно, нервувати, адже усім відомо, що Сюзанна є його фавориткою. Перша закоханість і перший біль розчарування у коханні штовхають, раніше недоступну жінку, у руки закоханого графа. Шалений вир пристрасті, блиск безтурботного життя захоплює молоду дівчину. Шарм світського життя поглинає Сюзанну і вона навіть не здогадується про зміни. Що трапилися у юному тілі. Та чи здатна юна жінка, ще й сама по суті дитина стати матір’ю? Чи сприйме батько принцеси новину про вагітність радісно? Зі сторони батька, який свого часу підштовхував рідну доньку до стосунків із графом, вона зустрічає гнівний опір позашлюбній вагітності, адже цей вчинок зганьбить рід де ла Тремуйлів. Розлючений батько висилає майбутю матір у провінційне містечко у Вест-Індію, маючи при цьому надію, що ненароджене ще дитя не витримає тяжкої подорожі… Саме завдяки прокляттям батька Сюзанни які він шле на адресу беззахисного онука у молодій жінці спалахує щира любов до рідного дитяти, у ній прокидається материнський інстикт та прагнення будь-що вберегти своє чадо. У цьому простежується природній принцип: коли на якусь систему чиниться будь-яка дія – система шукає протидії. Саме такий вихід шукає й героїня роману Роксани Гедеон. Вона віднаходить у собі сили не зламатися й не піддатися на кпини батька й суспільсва. Про те, як вистояти у боротьбі із аморальним світом, коли ти слабка й беззахисна, коли всі оточуючі проти тебе й твоєї безневинної дитини, на сторінках книги «Сюзанна і Версаль».